O nas

Co to jest "Iskra"?

Kim jesteśmy

“Iskra” to łódzka palarnia kawy specialty, zorientowana przede wszystkim na dostarczenie jakościowego produktu i rozbudzenie w ludziach prawdziwego i nieskrępowanego, entuzjastycznego podejścia do kawy. Oferujemy Wam otwarte i towarzyskie, ale też merytoryczne podejście do kawy – to nasza zajawka, którą chcemy się dzielić, bo “Iskra” to społeczność, nie ziarna w torebce.

Widzimy siebie jako palarnię czwartej fali i jesteśmy tu dla osób, które dopiero odkrywają świat kawy bądź są w nim już jakiś czas i mają swoje własne nawyki i przyzwyczajenia. Bardziej niż technikalia i parzenie zgodnie z szeroko zaakceptowaną metodologią jara nas eksperymentacja i cieszenie się kawą w sposób, w który smakuje nam najlepiej. “Iskra” to inkluzywne miejsce dla entuzjastów, daleko nam do rzemieślnictwa – wolimy szukać własnych preferencji i unikać wytyczonych ścieżek.

Wiemy, co dla nas ważne

“Iskra” realizuje nasze świadome i personalne podejście do globalnych wyzwań. Widzimy naszą uprzywilejowaną pozycję i odpowiedzialność za sprawiedliwoy rozwój całego sektora kawowego, dlatego dbamy o transparentność finansową, wspieranie jakościowych producentów, dostarczanie wyselekcjonowanych ziaren i pokazywanie konsumentom kaw z mało popularnych regionów bądź odmian.

“Iskra” jest też odpowiedzią na wyzwania ekologiczne, które stoją przed nami wszystkimi – stawiamy na recykling opakowań, zniżki dla klientów którzy przychodzą z własnymi pojemnikami i wykorzystywanie wielorazowych opakowań.

Jeżeli interesuje Was nasza transparentność, to kliknijcie w button poniżej.

Dla kogo to robimy?

“Iskra” to owoc naszej wspólnej pasji, chęci do pracy i sprzeciwu wobec ekskluzywności świata kawy. Robimy to by stworzyć społeczność oraz miejsce, którego sami będziemy fanami.

Robimy to dla osób, które chcą kupić dobre ziarna i cieszyć się nimi na swój sposób. Cold brew? Cortado? Kawa z napojem roślinnym? Czemu nie!

Robimy to też dla każdego, dla kogo liczy się ekologia i zrównoważony rozwój. Chcemy pokazać, że prowadzenie odpowiedzialnego biznesu jest osiągalne – a w dłuższej perspektywie niezbędne – dla rozwoju sektora kawowego na każdym etapie produkcji.

Bądź bliżej nas

Obserwuj nas na Instagramie

newsletter